Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - wydarzenia
Urząd Miejski w Świdnicy - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii wydarzenia

Zapraszamy na „Piknik Świętojański”

14 dni temu3 dni temu

Stoiska lokalnych przedsiębiorców, aleja rękodzieła, warsztaty dla dzieci i dorosłych, strefa kulinarno-gastronomiczna, występy artystyczne zakończone obrzędem nocy świętojańskiej – to tylko niektóre atrakcje, które będą czekały na wszystkich w piątek, 21 czerwca o godz. 15:00 w świdnickim Parku Centralnym. Przed nami piąta edycja „Pikniku Świętojańskiego”, na który już dziś serdecznie zapraszamy.


Udział w pikniku w charakterze wystawców potwierdziło 50 lokalnych przedsiębiorców, wśród których znajdują się producenci zdrowej żywności, rękodzielnicy oraz promotorzy zdrowego stylu życia. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w rodzinnych warsztatach – nauczą się pierwszej pomocy, zaplotą wianki, wezmą udział w warsztatach o tematyce geologicznej oraz w zabawach i grach prowadzonych przez pracowników biblioteki. Impreza ma na celu zachęcić świdniczan do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.


W drugiej części wydarzenia, która rozpocznie się o godz. 16:00, odbędą się występy artystyczne zespołów: Mała Świdnica, SponTan oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Imprezę zakończy tradycyjny obrzęd nocy świętojańskiej.


Obowiązkowo ubierz się na biało, weź ze sobą koc, kosz piknikowy i wianek na głowę. Podczas pikniku przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejszy wianek.


Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miasto Świdnica we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.facebook.com/SwidnicaPrzedsiebiorcom.

 


Więcej
Piknik Świętojański_2024.jpg

Świdnicka Kolęda 2023

7 miesięcy temu

Już 14 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 22 grudnia w trzydziestu pięciu domkach wystawienniczych świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: rękodzieło, wyroby artystyczne, ozdoby i dekoracje świąteczne czy też kulinarne przysmaki i aromatyczne napoje.

 

Atrakcją dla dzieci będzie zagroda alpak. Zwierzęta  będą w Rynku w sobotę, 16 grudnia od godz. 12.00 do 15.00. A od godz. 13.00 do 18.00 animacje dla najmłodszych poprowadzi grupa teatralna SMT. Dzień później odwiedzi nas Mikołaj z Laponii.

 

Na tradycyjne spotkanie ludzi sportu i kibiców przy ognisku, czyli „Sportową Kolędę” zapraszamy w piątek, 15 grudnia o godz. 17.00 na plac przed lodowiskiem. Kilka dni później, w środę, 20 grudnia o godz. 17.00 na placu przed katedrą odbędzie się wigilia organizacji pozarządowych.

 

W niedzielę, 17 grudnia o godz. 14.30 zapraszamy do Rynku na świąteczny występ przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. A już o godz. 15.00 na „Wigilię wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję wspólnie kolędować i wypić gorący barszczyk.

 

Bożonarodzeniowe warsztaty, konkursy, animacje, projekcje filmowe i koncerty przygotowały instytucje kultury. Miejska Biblioteka Publiczna 15 i 16 grudnia zaprasza na kiermasz książek i płyt „Książka pod choinkę”. A od 1 do 22 grudnia „Magiczna Księga Świętego Mikołaja” z ukrytą niespodzianką „wędrować” będzie po bibliotece – każdego dnia dla pierwszego czytelnika, który ją odnajdzie przygotowano niespodziankę.

6 grudnia w Mikołajki, Świdnicki Ośrodek Kultury przygotował projekcję filmu - „Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka”. A w sobotę i niedzielę – 9 i 10 grudnia w holu sali teatralnej odbędą się Świąteczne Targi Talentów i Rękodzieła.

Muzeum Dawnego Kupiectwa po raz dziesiąty ogłosiło konkurs na Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową. Do 8 grudnia można składać prace. 22 grudnia nagrodzone zostaną najlepsze z nich, a wybrane przez jury szopki prezentowane będą na wystawie czasowej w muzeum.

 

A o tym, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano w ramach Świdnickiej Kolędy przeczytać możecie Państwo na plakatach oraz na stronie www.swidnickakoleda.pl i na Facebooku Świdnicka Kolęda, Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Świdnica rynek z tradycjami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych i tych nieco starszych świdniczan.


Program Świdnickiej Kolędy.


Więcej
Jarmark miniaturka.jpg