Już 14 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 22 grudnia w trzydziestu pięciu domkach wystawienniczych świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: rękodzieło, wyroby artystyczne, ozdoby i dekoracje świąteczne czy też kulinarne przysmaki i aromatyczne napoje.
Atrakcją dla dzieci będzie zagroda alpak. Zwierzęta będą w Rynku w sobotę, 16 grudnia od godz. 12.00 do 15.00. A od godz. 13.00 do 18.00 animacje dla najmłodszych poprowadzi grupa teatralna SMT. Dzień później odwiedzi nas Mikołaj z Laponii.
Na tradycyjne spotkanie ludzi sportu i kibiców przy ognisku, czyli „Sportową Kolędę” zapraszamy w piątek, 15 grudnia o godz. 17.00 na plac przed lodowiskiem. Kilka dni później, w środę, 20 grudnia o godz. 17.00 na placu przed katedrą odbędzie się wigilia organizacji pozarządowych.
W niedzielę, 17 grudnia o godz. 14.30 zapraszamy do Rynku na świąteczny występ przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. A już o godz. 15.00 na „Wigilię wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję wspólnie kolędować i wypić gorący barszczyk.
Bożonarodzeniowe warsztaty, konkursy, animacje, projekcje filmowe i koncerty przygotowały instytucje kultury. Miejska Biblioteka Publiczna 15 i 16 grudnia zaprasza na kiermasz książek i płyt „Książka pod choinkę”. A od 1 do 22 grudnia „Magiczna Księga Świętego Mikołaja” z ukrytą niespodzianką „wędrować” będzie po bibliotece – każdego dnia dla pierwszego czytelnika, który ją odnajdzie przygotowano niespodziankę.
6 grudnia w Mikołajki, Świdnicki Ośrodek Kultury przygotował projekcję filmu - „Pettson i Findus - Najlepsza gwiazdka”. A w sobotę i niedzielę – 9 i 10 grudnia w holu sali teatralnej odbędą się Świąteczne Targi Talentów i Rękodzieła.
Muzeum Dawnego Kupiectwa po raz dziesiąty ogłosiło konkurs na Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową. Do 8 grudnia można składać prace. 22 grudnia nagrodzone zostaną najlepsze z nich, a wybrane przez jury szopki prezentowane będą na wystawie czasowej w muzeum.
A o tym, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano w ramach Świdnickiej Kolędy przeczytać możecie Państwo na plakatach oraz na stronie www.swidnickakoleda.pl i na Facebooku Świdnicka Kolęda, Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Świdnica rynek z tradycjami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych i tych nieco starszych świdniczan.