Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaZapraszamy na „Piknik Świętojański”
Urząd Miejski w Świdnicy - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zapraszamy na „Piknik Świętojański”

14 dni temu3 dni temu

Stoiska lokalnych przedsiębiorców, aleja rękodzieła, warsztaty dla dzieci i dorosłych, strefa kulinarno-gastronomiczna, występy artystyczne zakończone obrzędem nocy świętojańskiej – to tylko niektóre atrakcje, które będą czekały na wszystkich w piątek, 21 czerwca o godz. 15:00 w świdnickim Parku Centralnym. Przed nami piąta edycja „Pikniku Świętojańskiego”, na który już dziś serdecznie zapraszamy.


Udział w pikniku w charakterze wystawców potwierdziło 50 lokalnych przedsiębiorców, wśród których znajdują się producenci zdrowej żywności, rękodzielnicy oraz promotorzy zdrowego stylu życia. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w rodzinnych warsztatach – nauczą się pierwszej pomocy, zaplotą wianki, wezmą udział w warsztatach o tematyce geologicznej oraz w zabawach i grach prowadzonych przez pracowników biblioteki. Impreza ma na celu zachęcić świdniczan do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.


W drugiej części wydarzenia, która rozpocznie się o godz. 16:00, odbędą się występy artystyczne zespołów: Mała Świdnica, SponTan oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Imprezę zakończy tradycyjny obrzęd nocy świętojańskiej.


Obowiązkowo ubierz się na biało, weź ze sobą koc, kosz piknikowy i wianek na głowę. Podczas pikniku przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejszy wianek.


Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miasto Świdnica we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.facebook.com/SwidnicaPrzedsiebiorcom.

 


Lokalizacja

Galeria

  • Piknik Świętojański_2024.jpg