Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - sport
Urząd Miejski w Świdnicy - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii sport

Świdnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

26 dni temu

Przed nami szósta edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na swój telefon aplikację „Aktywne Miasta” i wybierze to, dla którego będzie kręcić kilometry.

- W aplikacji znajduje się panel „Rowerowa Stolica Polski dla Miast i Gmin” i zakładka „Rywalizacje”. Zachęcam wszystkich, zarówno tych, którzy brali udział w treningu, jak i tych, którzy dopiero chcą dołączyć do zabawy, aby przystąpili do rywalizacji miast i wybrali Świdnicę – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

W aplikacji zarejestrowało się ponad 500 osób, skupionych w 43 grupach. Wykręcili oni w trakcie treningu ponad 161 tysięcy kilometrów, co pozwoliło Świdnicy zająć 7 miejsce wśród 46 miast.

 

Po raz drugi rywalizować będą świdnickie firmy, promując aktywność pracowników poprzez dojazdy do pracy na rowerze. Nagrodą będzie tytuł „AKTYWNA FIRMA”. Tradycyjnie prowadzona będzie również rywalizacja szkół podstawowych. W tym roku wyróżnionych zostanie także więcej osób aktywnie zdobywających kilometry dla Świdnicy. Oprócz nagród w kategorii OPEN przewidziano nagrody w kategoriach wiekowych.

 

Klasyfikacja lokalna RSP na największą ilość przejechanych kilometrów dla miasta Świdnica prowadzona będzie osobno dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn w kategoriach:

 

Ø OPEN

Ø kategoria wiekowa 0 - 17 lat

Ø kategoria wiekowa 18 - 24 lat

Ø kategoria wiekowa 25 - 34 lat

Ø kategoria wiekowa 35 - 44 lat

Ø kategoria wiekowa 45 - 54 lat

Ø kategoria wiekowa 55 - 64 lat

Ø kategoria wiekowa 65+ lat

 

W kategorii OPEN nagrodami będą dedykowane koszulki rowerowe „Świdnica na rowery” oraz dla najlepszej kobiety i mężczyzny zegarki Garmin. Dodatkowo wśród wszystkich spoza miejsc na podium, którzy przekroczą 1 tysiąc kilometrów rozlosujemy upominki. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się po ostatecznej weryfikacji organizatora zabawy, we wrześniu, podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Dla pierwszych stu osób, które przejadą pierwsze 100 i 300 kilometrów dla Świdnicy i udokumentują to w aplikacji Aktywne Miasta przewidziane jest 100 bidonów oraz 100 par dedykowanych skarpetek rowerowych, które będą do odebrania w Informacji Turystycznej w Rynku od 1 czerwca w godzinach urzędowania.

Udział w zabawie jest bezpłatny. A miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.


W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy pokonano 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Był to wynik lepszy od poprzedniego o 120%! Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji.

Przypominamy, że do środy, 29 maja, trwają zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. Będzie to doskonała okazja do kręcenia kilometrów dla miasta. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/BBViWUhiS2G67B2G7


Przy okazji czerwcowej, rowerowej zabawy Lokalna Organizacja Turystyczna oraz miasto Świdnica zapraszają mieszkańców na cztery bezpłatne wycieczki rowerowe z przewodnikiem oraz poczęstunkiem na koniec każdego wyjazdu. Szczegóły na stronie: http://www.ks-j.com.pl/


Więcej
Świdnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.jpg

Rowerem do pracy!

miesiąc temu

Czy jeździsz rowerem do pracy? A może dopiero masz taki zamiar? Zachęcamy do aktywności i włączenia się do zabawy, której finałem może być tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne miasta” i wybrać Świdnicę, dla której można kręcić kilometry przez cały czerwiec. 


Do 21 maja trwa oficjalny trening, czyli rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją. W aplikacji „Aktywne Miasta dla Świdnicy” funkcjonuje już kilkadziesiąt grup, które kręcą kilometry dla miasta, są wśród nich także firmy. Najlepsze z nich otrzymają puchar „Aktywnej świdnickiej firmy”. W ubiegłym roku statuetki takie odebrały: Wagony Świdnica (29 105,64 km), AAM Driveline Świdnica (18 956,57 km) oraz IMP COMFORT Świdnica (17 487,78 km).


– Zapraszamy do stworzenia własnej grupy firmowej, w której uczestnicy będą zbierać swoje aktywności rowerowe. Aplikacja bezobsługowo będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników, w ramach swoich grup. Na tej podstawie można zrobić wewnętrzną rywalizację i nagrodzić najbardziej aktywnych pracowników w czasie miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Myślę, że będzie to także dobra mobilizacja dla pracowników, aby dojeżdżali do pracy rowerem – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.


Celem akcji „Rowerem do Pracy” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i zachęcenie pracowników firm mających swoją siedzibę w Świdnicy do podróżowania do pracy rowerem. Wybierając rower, nie tylko omijamy korki i często zmniejszamy łączny czas dojazdu do i z pracy, ale też dbamy o środowisko. To także wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.


W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy pokonano 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Był to wynik lepszy od poprzedniego o 120%! Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji.


Więcej
logo aktywna firma.jpg

Rajd rowerowy „Świdnica na rowery”

2 miesiące temu15 dni temu

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Partnerem wydarzenia - Gmina Świdnica.


Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy i Gminy Świdnica, jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/BBViWUhiS2G67B2G7


Rajd rowerowy wystartuje 9 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy

(o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa przejazdu wynosi ok. 14 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.


Zapisy potrwają do środy, 29 maja lub do wyczerpania limitu miejsc, który wynosi 990 osób.


Po rajdzie, na terenie ŚOSiR od godz. 12.00 do godz. 15.00 odbędzie się Piknik Sportowo-Rekreacyjny. W jego trakcie zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę wesprzeć będzie można poprzez zakup kuponów (1 kupon = 5 zł), które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.


Udział w Rajdzie jest także doskonałą okazją do kręcenia kilometrów dla Świdnicy w ramach ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwa przez cały czerwiec 2024 roku.

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta! Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJdla systemu IOS TUTAJ

Szczegóły na stronie: http://sport.swidnica.pl/zawalczmy-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski-trening/

Więcej
RAJD ROWEROWY 2024_czerwiec.jpg

Nauczą się pływać w Świdnicy

3 miesiące temu

Łącznie 60 dzieci z pięciu świdnickich szkół podstawowych weźmie udział w  kolejnej edycji programu „Umiem pływać”, który zapozna ich z podstawami umiejętności pływania. Projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowany jest przez Dolnośląską Federacje Sportu.


Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej.


- Chcemy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej oferując im szeroki wachlarz zajęć. Nauka pływania połączona z zabawą jest bardzo dobrze odbierana przez najmłodszych, bez względu na poziom ich umiejętności i sprawności fizycznej – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.


W Świdnicy udział w projekcie w tym roku wezmą 4 grupy uczniów po 15 osób w każdej. Placówki objęte programem to Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 6, 105 oraz 315. Zajęcia będą realizowane na krytej pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej od marca do czerwca w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie x 10 wejść - łącznie 20 godzin lekcyjnych.


Więcej
Umiem pływać.jpg

Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Świdnica czas start!

3 miesiące temu

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024. Świdnica po raz czwarty weźmie udział w tym projekcie, którego podstawowym celem jest aktywizacja osób w każdym wieku, poprzez jazdę na rowerze. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swojego miasta i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!


Organizatorem ogólnopolskiej zabawy jest Bydgoszcz. Oficjalny trening to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.


Dołącz do treningu już dziś!

 

Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Możesz dołączyć więc do treningu w aplikacji Aktywne Miasta. Jak to zrobić?

 

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu,
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 dla miast,
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry,
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem
  • z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!


- Zapraszamy do zabawy wszystkich świdniczan. Dojeżdżając rowerem do szkoły, pracy czy też wybierając się na dłuższą wycieczkę poza miasto rejestrujcie przejechane kilometry w aplikacji. Dla tych, którzy już dla nas „kręcili kilometry” przypominam, że wszystkie dotychczasowe grupy zostaną automatycznie przepisane z poprzedniej rywalizacji. Można oczywiście zgłaszać także nowe. Trenujcie, przygotowując się do czerwcowej rywalizacji. Dla najlepszych przygotowaliśmy rowerowe upominki – nagrodzimy trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn, a spośród osób, które zajmą miejsca od 4 do 30 wylosujemy dodatkowe nagrody niespodzianki  – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.


Dlaczego warto?


Pobierając aplikację, zyskujesz darmowe narzędzie treningowe, dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Biorąc udział w rywalizacji, masz możliwość sprawdzić się w ogólnopolskiej rywalizacji, bawić się z przyjaciółmi i kręcić kilometry dla swojego miasta. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, co umożliwia importowanie treningów. Zapisując się już teraz na trening, na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.


Więcej
Trening RSP dla miast 2024.jpg

Zimowa Akademia Sportu ponownie w Świdnicy

3 miesiące temu

Już po raz szósty do naszego miasta zawita Zimowa Akademia Sportu. Wydarzenie w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno odbędzie się 19 i 20 marca. Do wzięcia udziału w zimowych konkurencjach zaproszeni zostali uczniowie klas czwartych świdnickich szkół podstawowych oraz seniorzy.


Na uczestników czekać będą między innymi stanowiska do biathlonu, curlingu, hokeja, bobslejów czy snowboardu. Część ze stanowisk będzie interaktywna. Zorganizowana zostanie również strefa historii, między innymi z replikami medali z igrzysk olimpijskich.


W pierwszy dzień w ramach Senioriady od godz. 15.00 zaplanowano między innymi koleżeńską „Sztafetę Pokoleń”. W drugi dzień Zimowej Akademii Sportu od godziny 8.30 do godziny 13.00 w zawodach udział weźmie ok. 160 dzieci.


Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Sikora – biathlonista, srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wielokrotny medalista mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski.


Organizatorem Zimowej Akademii Sportu jest Urząd Miejski w Świdnicy, a partnerami – Polski Związek Olimpijski, Polska Federacja Klubów Curlingowych, Polski Związek Biathlonu, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Polski Związek Bobslei i Skeletonu.


Więcej
2024 - Zimowa Igrzyska - plakat Świdnica v2.jpg

Zapisz się na „Świdnicki Bieg Bez Oponki”

4 miesiące temu

Przed nami piąta już edycja wirtualnego biegu pn. „Świdnicki Bieg Bez Oponki”. W pierwszym tygodniu marca, w czasie jednego treningu należy pokonać dystans minimum 5 km. Sam decydujesz kiedy i jaką wybierzesz aktywność, może to być bieg, bieg na bieżni, nordic walking lub spacer. Co ważniejsze, to może być Twój pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów i wejścia na ścieżkę zdrowego stylu życia.


1 marca to Światowy Dzień Walki z Otyłością. Jest to czas, kiedy zagadnienie nadwagi i otyłości, jako istotny i poważny problem XXI wieku, nabiera szczególnego znaczenia. Otyłość dotyczy coraz większej liczby osób w różnym wieku i zyskuje miano "globalnego problemu". Dlatego nie siedź w domu i postaw na zdrowie!


W biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Zapisywać można się za pośrednictwem strony internetowej od 12 do 29 lutego lub do wyczerpania puli startowej wynoszącej 100 miejsc. Organizator zastrzega sobie jednak możliwość zwiększenia lub zmniejszenia limitu miejsc. Za udział w wydarzeniu nie jest pobierana opłata. Uczestnicy biegu otrzymają medale okolicznościowe. Ich odbiór będzie możliwy od 11 marca w Informacji Turystycznej w Świdnicy, ul. Rynek 39-40, w godzinach od 10.00 do 18.00 przez wszystkie dni tygodnia.


Warunkiem ukończenia biegu jest udokumentowanie aktywności od 1 do 8 marca, w dowolnej aplikacji i przesłanie danych przebytego dystansu w formie zdjęcia, trasy, mapy, itp. w komentarzu wydarzenia 5. Świdnicki Bieg Bez Oponki na Facebooku lub na adres mailowy: [email protected].


Link do rejestracji: bit.ly/swidnickibiegbezoponki_zapisy_2024

Więcej
oponka2024_plakat.jpg

„Sztafeta Olimpijska” w ramach wyzwania 365 Triathlon

5 miesięcy temu4 miesiące temu

Chcesz biegać ale nie wiesz od czego zacząć? A może jesteś już wytrawnym biegaczem i szukasz nowych wyzwań sportowych? Jeżeli tak, to nie powinno Cię zabraknąć w niedzielę, 11 lutego w Parku Centralnym w Świdnicy. Od godziny 10:00 czekać będzie moc atrakcji dla biegaczy oraz wyjątkowe wydarzenie, czyli „Sztafeta Olimpijska” w ramach wyzwania 365 Triathlon.


Biegowa impreza rozpocznie się od sztafety w skład której wejdą wcześniej zarejestrowani chętni biegacze ze Świdnicy i okolic oraz wyjątkowi goście wydarzenia. Swoją formę na trasie będzie można sprawdzić u boku znanych i utytułowanych polskich sportowców. Mistrz Świata i rekordzista Polski na dystansie 4x400 metrów, Robert Maćkowiak, Mistrz Świata 4x400m Jacek Bocian oraz Halowy Mistrz Świata i Europy 4x400m Łukasz Krawczuk. Panowie zostaną kapitanami swoich drużyn i staną do rywalizacji w sztafecie na dystansie 4x1km. Każdy chętny może do nich dołączyć i wspólnie przebiec trasę wyzwania. Organizatorzy zaznaczają jednak, że liczba miejsc w wyzwaniu jest ograniczona.


Jednocześnie będzie można wspierać Adriana Kosterę, który od 3 lutego zmaga się z wyzwaniem 365 Triathlon. Jego cel to pokonać w ciągu roku dystans dłuższy od równika. 1205 km w wodzie i 31 132 km na rowerze – te dwa etapy Adrian już zaliczył, a teraz przed nim 7 833 km w butach do biegania. Adrian ma do pokonania codziennie dystans 55 kilometrów po ścieżkach w Parku Centralnym, aby móc zgodnie z planem ukończyć wyzwanie z sukcesem.


Przygotowano także warsztaty z biegania oraz biegania w sztafecie, gdzie chętni dowiedzą się jak poprawnie biegać, jak poprawić technikę w trakcie biegu oraz porozmawiać z utytułowanymi, polskimi sportowcami, którzy podzielą się własnymi radami.


Więcej
sztafeta_triathlon.jpg

Biegaj w Świdnicy po Rekord Guinnessa

5 miesięcy temu

365 Triathlon to najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie. Podjął się go sportowiec, ultra triathlonista Adrian Kostera. Jego cel to pokonać w ciągu roku dystans dłuższy od równika. 1205 km w wodzie i 31 132 km na rowerze – te dwa etapy już zaliczył, a teraz przed nim 7 833 km w butach do biegania. Łącznie to 40 170 km i to wszystko w scenerii Dolnego Śląska. Jeden z etapów biegowych będzie miał miejsce w Świdnicy.

 

55 kilometrów – taki dystans codziennie do 31 maja musi pokonywać Adrian Kostera, aby zgodnie z planem ukończyć mordercze wyzwanie 365 Triathlon i ustanowić rekord Guinnessa w kategorii „najdłuższy triathlon na świecie”. Od 3 lutego do 1 marca tę trasę pokonywać będzie w Parku Centralnym w Świdnicy.

 

– Z moim wyzwaniem chciałbym dotrzeć do ludzi, którzy kończą maratony w 5 godzin, do tych, którzy w ogóle jeszcze nie wiedzą, że mogą zacząć się ruszać. Chcę zainspirować również tych, którzy się wstydzą, którzy z jakichś powodów znajdują wymówki w swoim życiu. Chciałbym pokazać im, że przygodę ze sportem można rozpocząć w każdym wieku i z każdym poziomem zaawansowania. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa. Całość jest tak zorganizowana, żeby każdy mógł do mnie dołączyć – mówi Adrian Kostera.

 

Podczas biegu w Parku Centralnym każdy może dołączyć do Adriana i wspomóc go w trakcie aktywności. Trasa wiedzie wokół parku w pętli około 1 km. Sportowiec będzie zaczynał bieg ok. godz. 9.00 i kończył ok. godz. 17.00. W lutowe weekendy można oficjalnie wziąć udział w tym wydarzeniu zapisując się na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9113. Wpisowe przeznaczone będzie w całości na cel charytatywny, a uczestnik otrzyma pakiet startowy z drobnymi upominkami, w tym również od miasta Świdnica.

 

Kim jest Adrian Kostera?

 

To sportowiec-amator, który życie zawodowe łączy z niezwykłymi wyczynami w dyscyplinach wytrzymałościowych. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy na trzydzieste urodziny postanowił rzucić palenie. Wyszedł pierwszy raz w życiu pobiegać, nauczył się pływać i kupił rower kolarski. Już po roku ukończył pierwszy maraton, a po dwóch latach bieg na 100 kilometrów oraz triatlon Ironman.

 

Po raz pierwszy głośno o Polaku zrobiło się w czerwcu 2020 roku, gdy zasłynął najdłuższym kiedykolwiek pokonanym duathlonem. Przez nieco ponad trzy doby nieustannie biegł lub jechał na rowerze.

 

Rok wcześniej Kostera ukończył projekt „100 maratonów w 100 dni”, wygrał także Mistrzostwa Holandii w biegu 24-godzinnym i zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Double Ultra Triathlon na Litwie.

 

W czerwcu ubiegłego roku pobił rekord świata w 5-krotnym Ironmanie, który pokonał w czasie 67 godzin, 45 minut i 51 sekund, a w sierpniu dotarł do mety 10-krotnego Ironmana (38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze, 422 km biegu). Na mecie uzyskał wynik 189 godzin, 55 minut i 20 sekund.

 


Więcej
Biegaj w Świdnicy po Rekord Guinnessa (2).jpg

Ruszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców

5 miesięcy temu

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej za 2023 rok.

 

Zgodnie z uchwałą nr XIII/160/11 z dnia 29 grudnia 2011 roku Rady Miejskiej w Świdnicy,

mogą zostać przyznane:

- nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe dla zawodników - mieszkańców Świdnicy lub członków klubu sportowego, podmiotu prowadzącego w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,

- nagrody dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w klubach i podmiotach prowadzących w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,

- nagrody i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej, biorąc pod uwagę znaczenie tych osiągnięć dla społeczności świdnickiej.  

 

Wnioski o nagrody i wyróżnienia dla zawodników mogą dotyczyć najlepszego – jednego wyniku sportowego za ubiegły rok. Natomiast nagrody dla trenerów także osiągnięć lub całokształtu działalności sportowej.

 

Z wnioskiem o przyznanie nagrody lub wyróżnienia mogą wystąpić:

- macierzysty klub sportowy lub podmiot prowadzący w innej formie działalność sportową,

- właściwy ze względu na dyscyplinę związek sportowy,

- komisja Rady Miejskiej w Świdnicy właściwa do spraw sportu,

- komórka organizacyjna Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwa do spraw sportu,

- osoba zainteresowana.

 

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, pokój 1a, w terminie do 28 lutego br. Formularze dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Miasto Świdnica w zakładce ogłoszenia pozostałe.

 

Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w Biurze Sportu i Rekreacji (tel. 74/ 856 29 26) oraz zamieszczona na stronie internetowej BIP.


Więcej
Informacja UM.png

Utrudnienia podczas 8.RST Półmaratonu Świdnickiego

8 miesięcy temu8 miesięcy temu

W sobotę, 4 listopada podczas 8.RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

Ø 11:00 – 14:45 - rejon przyległy do ulic: Sportowej, Śląskiej, Zielonej i Przyjaźni.

Ø 11:30 – 12:40 - rejon przyległy do ulic: Kraszowickiej (od mostu w kierunku ul. Bystrzyckiej) oraz ul. Bystrzyckiej

Ø 11:00 - 13:30 - Opoczka, Makowice, Bojanice     

Ø 11:00 – 14:00 - Bojanice – Burkatów (Osiedle Pogórze)

Ø 11:00 - 14:30 - Burkatów – Bystrzyca Dolna.

 

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby porządkowe organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo. W godzinach od 11.00 do godz.15.00 przewidywane są utrudnienia w komunikacji miejskiej (na zdjęciu szczegóły).

 

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

8. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – „Dzika Piątka”, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu, a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 ze świdnickiego stadionu.

 

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do aktywnego kibicowania biegaczom. Informacje o imprezie znajdują się na stronie www.polmaraton.swidnica.pl

Link do aktywnej mapy z całą trasą: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/trasa-biegu/.

 

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica.


Więcej
Półmaraton.jpg

Zgarnij nagrody za kibicowanie podczas 8.RST Półmaratonu Świdnickiego

9 miesięcy temu

Tradycyjnie zapraszamy do kibicowania zawodnikom RST Półmaratonu Świdnickiego, którzy 4 listopada przebiegną przez Świdnicę i miejscowości Gminy Wiejskiej Świdnica.

 

- 8.RST Półmaraton Świdnicki to nie tylko święto biegaczy, chcemy, aby kibice bawili się promując radosną i pozytywną postawę, dopingując zawodnikom. Jak co roku, zapraszamy więc do wzięcia udziału w konkursach na najlepszą strefę kibica zorganizowaną przez grupy nieformalne oraz uczniów świdnickich szkół podstawowych. Liczymy na kreatywność dopingujących, a dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 

Aby wziąć udział w konkursie na najlepszą strefę kibica, należy zebrać minimum pięcioosobową ekipę znajomych z podwórka, pracy, szkoły czy też może najbliższych sąsiadów i zgłosić swój udział, wysyłając do 20 października na adres mailowy: [email protected] załączoną do regulaminu kartę zgłoszenia. Każda grupa musi mieć pełnoletniego przedstawiciela, który będzie ją reprezentował oraz pełnił opiekę nad niepełnoletnimi osobami.

W zamian za pomysłowość przygotowano atrakcyjne nagrody. Dla najlepszych stref kibica na terenie miasta oraz gminy przewiduje się za zajęcie I miejsc po 1000 zł, za II miejsca po 700 zł i III miejsca po 500 zł.

Po zawodach, do 8 listopada, uczestnicy konkursu zobowiązani są do przekazania dokumentacji zdjęciowej na adres mailowy: [email protected]. O wyborze nagrodzonych zadecyduje reprezentatywna grupa zawodników 8.RST Półmaratonu Świdnickiego oraz komisja oceniająca.

 

Do kibicowania zapraszamy również świdnickie szkoły podstawowe, dla nich także przygotowano konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. W zabawie może wziąć udział grupa minimum 15 osobowa wraz z pełnoletnim opiekunem. Aby zgłosić chęć udziału w zabawie, należy do 13 października wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową: mailowo na adres: [email protected], bądź listownie: Biuro Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica z dopiskiem „Konkurs na kibicowanie”.

O wyborze najlepszej szkolnej grupy dopingującej zadecydują również zawodnicy oraz komisja konkursowa. Nagrody przewidziane są dla pięciu grup i kształtują się następująco:

Ø I miejsce - sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 2 000 zł

Ø II miejsce - sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 1 500 zł

Ø III miejsce - sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 1 000 zł

Ø IV miejsce - sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 750 zł

Ø V miejsce - sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 500 zł

Ø wyróżnienia – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 400 zł

– Szukajcie przebrań, malujcie twarze, przygotujcie transparenty, instrumenty i przyjdźcie 4 listopada, podzielić się Waszą pozytywną energią – dodaje Radosław Werner.

Szczegóły dotyczące konkursów na stronie: www.polmaraton.swidnica.pl.

Więcej
plakat kibicowanie nieformalne 2023.jpg

Zapisz się na wyścig kolarski amatorów Grand Prix Dabro-Bau – Świdnica

10 miesięcy temu9 miesięcy temu

Trwają zapisy do udziału w wyścigu kolarskim amatorów Grand Prix Dabro-Bau – Świdnica, który wystartuje w sobotę, 16 września. Jest to jeden z etapów cyklu wyścigów VeloBank Via Dolny Śląsk.

Organizatorem wydarzenia jest Ślęża Sobótka Bike Academy, przy współudziale miasta Świdnica, Gminy Wiejskiej Świdnica, Starostwa Powiatowego oraz sponsora – firmy Dabro-Bau.

Kolarze będą mieli do pokonania dystans FUN – 50 km lub PRO – 100 km, w pętlach po 25 km, co gwarantuje dynamiczną jazdę w okolicach startu i mety. Rejestracja i zapisy dostępne są na stronie https://viadolnyslask.pl/rejestracja/.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie w okolicy bosmanatu, przy zalewie Witoszówka w Świdnicy. W związku z tym 16 września, w godzinach od 10:30 do 16:00 przewidywane są utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta. Linie nr 50 i 52 będą obsługiwały połączenia z pominięciem przystanku przy ulicy Wałbrzyska/Janusza Kusocińskiego, natomiast linia 10 nie będzie wykonywała połączeń. Pozostałe kursy będą odbywały się według rozkładu jazdy.

Od godz. 10:30 do godz. 16:00 ruch kołowy będzie odbywał się zgodnie z kierunkiem jazdy kolarzy, a ulica Polna Droga wyłączona zostanie dla ruchu. Wyjazd z posesji, za zgodą służb zabezpieczających, możliwy będzie tylko w kierunku ulicy Sprzymierzeńców. Prosimy także o nieparkowanie pojazdów w pasie drogowym.

Podczas imprezy zorganizowane będą również zawody dla dzieci. W zależności od ilości zgłoszeń odbędą się one w następujących kategoriach:

Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat (dziewczynki/chłopcy)

Grupa I – do rocznika 2017 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa II – roczniki  2015 -2016 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa III – roczniki  2013-2014 (dziewczynki/chłopcy)

Zapisy rozpoczną się o godz. 12.30, a półtorej godziny później zaplanowano start wyścigów dla najmłodszych.

Szczegółowe informacje z regulaminem, harmonogramem i mapą trasy znajdują się na stronie: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/grand-prix-daro-bau-swidnica/.

Więcej
VELO VIA 2023_59.png

Biegowy weekend w Świdnicy!

10 miesięcy temu

Dwa wydarzenia biegowe będą do zaliczenia podczas najbliższego weekendu!


Zaczniemy Biegiem na Wieżę Ratuszową, czyli biegniemy dookoła Rynku a potem schodami na sam szczyt wieży. Zapisy od godz. 10.00, start o godz. 12.00 w Rynku.

https://www.facebook.com/swidnickojaworskie.ksiestwo


Bieg rekreacyjny "Biegiem po Rodzinę Zastępczą" na dystansie 1 lub 2 km w Parku Centralnym o godz. 14.00 wraz piknikiem rekreacyjnym to druga propozycja aktywnego spędzenia czasu.


Zapraszamy.

Więcej
bieg po rodzine_2816.jpg

Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

10 miesięcy temu9 miesięcy temu

Już dziś startują zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023, który zaplanowano na niedzielę, 17 września. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko - Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 12 września.


Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, alternatywnych środków transportu, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o środowisko i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/AQ2ae8RpCvWBzN536

Ilość miejsc jest ograniczona do 990, dlatego o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń. 


Rajd rowerowy wystartuje 17 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (zbiórka uczestników od godz. 9.30). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie, jak podczas każdego rajdu, grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.


Po rajdzie, od godz. 11.00 do godz. 14.00, na terenie ŚOSiR odbędzie się piknik sportowo – rekreacyjny, podczas którego zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Będzie można nabyć kupony – każdy po 5 zł, które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.


Serdecznie zapraszamy!

Więcej
PLAKAT_ROWERY_2023_JESIEŃ.jpg