Najlepsi świdniccy absolwenci kończący naukę w szkołach podstawowych odebrali z rąk Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej, nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares.
Nagrody o wartości 1000 zł uczniowie wybierali sobie sami. Tablet, hulajnoga elektryczna, słuchawki, klawiatura, aparat fotograficzny - takie między innymi prezenty otrzymali najlepsi z najlepszych.
Tytuły Primus Inter Pares przyznane zostały dziesięciu absolwentom, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,29 do 5,94 i wzorową oceną z zachowania.
Nagrodzeni zostali:
- Pola Żak - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki, średnia ocen - 5,65
- Olga Niciarz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, średnia ocen- 5,76
- Michał Kwiatkowski - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza, średnia ocen - 5,94
- Zuzanna Komorowska - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, średnia ocen - 5,65
- Patrycja Ramut - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, średnia ocen - 5,76
- Adam Piotr Bajorek - Szkoła Podstawowa nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców, średnia ocen - 5,94
- Lena Szubka - Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II, średnia ocen - 5,29
- Noah Alexander Bösch - Społeczna Szkoła Podstawowa, średnia ocen - 5,44
- Kacper Jagiełło - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, średnia ocen – 5,48
- Nina Porabik - Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa „Caritas” Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w Świdnicy, średnia ocen – 5,59.